Požární ochrana očima dětí

Požární ochrana očima dětí je celorepubliková soutěž pro děti a mládež ve výtvarné, literární a digitální oblasti. Děti a mládež zpracovávají téma hasiči, popř. konkrétní téma v digitální oblasti, dle své fantazie. Každý rok se nám sejde spoustu krásných prací a my doufáme, že tomu tak bude i nadále.

 


V čem soutěž spočívá?

1. Výběr

Děti si mohou vybrat, v jaké kategorii chtějí soutěžit – výtvarná, literární nebo digitální technologie.

2. Tvorba

Poté, co děti vytvoří své práce, sami vyhodnotíte základní postupové kolo a práce, které vyhrají, zašlete na Okresní sdružení hasičů Brno-město, se sídlem Zubatého 1, 614 00 Brno.

3. Okresní kolo

Na okresním sdružení hasičů se skládá každoročně komise k vyhodnocení okresního kola.

4. Postup

Práce, které se umístí na prvních místech, postupují do Krajského kola Požární ochrany očima dětí a mládeže a z něj dále do republikového kola.

5. Propozice

Níže v aktualitách naleznete pozvánku k aktuálnímu ročníku a tam   jsou přiloženy podrobné propozice.

Hledáme pedagogy českého jazyka nebo výtvarné výchovy, kteří by nám pomohli svým názorem při vyhodnocení okresního kola soutěže.
V případě zájmu se ozvěte vedoucí Okresní odborné rady mládeže na e-mail oormbm@seznam.cz budeme se těšit. 

Aktuality soutěže POOD

Vyhlášení soutěže POOD 2020

V letošním roce s ohledem na současnou situaci kolem COVID-19 bylo zrušeno vyhlášení Požární ochrany očima dětí, které se mělo konat dne 27.10.2020. Moc nás nastalá situace mrzí. Ceny budou rozvezeny do jednotlivým sborů, škol a školek. V soutěži v letošním roce se...

Vyhodnocení soutěže POOD 2020

Dne 24.6.2020 proběhlo vyhodnocení okresního kola PO očima dětí. Vybrat ty nejkrásnější obrázky byl takřka nadlidský úkol, jako každý rok. Komise POOD:Klára Šikulová – SDH Slatina a vedoucí OORMLenka Pavlíková – SDH Vinohrady a členka OORMEliška Pařízková – SDH...

Vyhlášení soutěže POOD 2019

V úterý 11.6.2019 proběhlo na PS Lidické vyhlášení soutěže POOD 2019. Děti i rodiče si to moc užili a všem moc gratulujeme. Za OORM Brno-městoKlára Šikulová Veškeré fotky z akce najedete zde.

Ukázky prací soutěže POOD