Představení OSH

SH ČMS – Okresní sdružení hasičů Brno – město (OSH BM) je pobočným spolkem Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (SH ČMS), který působí na území města Brna. Naším úkolem je sdružovat sbory dobrovolných hasičů přihlášených do SH ČMS na území města Brna.

Naše činnost

Mezi naše činnosti patří zejména práce s mládeží, preventivně výchovná činnost a spolupráce s jednotkami sborů dobrovolných hasičů (SDH/JSDH) na území města Brna.

Pro mladé hasiče působící na území města Brna pořádáme okresní kolo celoroční činnosti Hry Plamen a dorostu v požárním sportu. Podporujeme preventivně výchovnou činnost v požární ochraně. Nově pořádáme na území celého města Brna Brněnskou ligu v požárním sportu v rámci činnosti mládeže.

Mezi další činnosti OSH BM patří například společný výcvik pro členy SDH/JSDH starších 18 let, pořádání okresního kola soutěží v Požárním sportu dospělých. Provádíme prezentaci a osvětu práce dobrovolných hasičů pro širokou veřejnost.

Dalšími akce pořádaná na území města Brna jsou v oblasti prevence a práce s dětmi a mládeží pořádání výtvarné, literární a prezentační soutěže Požární ochrana očima dětí (POOD), která je již řadu let každoročně vyhlašována na území města Brna.