Krajské kolo hry Planem a dorostu
11. 6. 2023

Bližší informace

Ve dnech 10. a 11. 6. 2023 proběhlo v areálu Pod Palackého vrchem krajské kolo hry Plamen a Dorostu, které pořádalo Krajské sdružení JMK ve spolupráci s Okresním sdružením hasičů Brno-město spolu s jednotlivými sbory dobrovolných hasičů v Brně-městě.

Prvně bych chtěla všem, co se podíleli na přípravách již od samého začátku, moc poděkovat za velkou pomoc. Byl to náročný půl rok a nejvíce měsíc před samotnou soutěží.

V pátek před soutěžním víkendem, kdy začaly největší přípravy, nám počasí moc nepřálo a při nakládání překážek pršelo. Kluci ale byli šikovní a vše zvládli. Současně s tím na sportovním hřišti začaly veškeré přípravy. Ruku k dílu přiložil, kdo mohl nejen z Brna města, ale také z dalších okresů z JMK a za to všem patří velké díky.

V průběhu soutěžních dní se náš ženský tým staral o to, aby rozhodčí, technická četa a další štáb měl stále co pít a jíst. Velký dík patří Restauraci u Badinů, která nám úžasně naplnila bříška. Vše bylo připravené dle dohody a bylo to vynikající. Na místě se také o nás a hlavně o závodníky starali kluci z JSDH Brno-Řečkovice, kteří měli perfektně připravený výdejní stánek. Samozřejmě nesmíme zapomenout na technickou četu, která celý den byla na sportovišti a starala se o veškerou přípravu, překážky a aby bylo vše na svém místě a včas.

No a jak vypadala samotná soutěž? Oba víkendy děti bojovaly o každou sekundu a byl to boj do samotného konce. V kategorii starších žáků za Brno-město nás reprezentovalo družstvo SDH Brno-Vinohrady, které obsadilo krásné 3. místo.

V kategorii dorostenek za okres Brno-město se dorostenky z SDH Brno-Ořešín a dorostenci z SDH Brno-Chrlice umístili totožně na krásném 3. místě a jsou tak třetími nejlepšími soutěžními družstvy v Jihomoravském kraji.

V jednotlivcích za dorostenky a dorostence se na stupních vítězů za Brno-město v kategorii středních dorostenců umístil Novák Ondřej z SDH Brno-Vinohrady, který obsadil 2. místo a v kategorii střední dorostenky se ze stejného sboru umístila na 3. místě Klárka Malíková.

Blahopřejeme všem mladým hasičům, kteří náš okres skvěle reprezentovali.

Díky dotacím z Magistrátu města Brna se mohla tato soutěž uskutečnit na kvalitní úrovni.

Okresní sdružení hasičů Brno-město děkuje rozhodčím, kteří se zasloužili o zdárný a spravedlivý průběh celé soutěže, dále všem, kteří se podíleli na velmi zdařilé akci pro mladé hasiče. Poslední poděkování patří všem partnerům a HZS JMK za velikou pomoc s odvozem překážek.

Klára Šikulová

HASIČI 2023-06-10 Krajské kolo soutěže PLAMEN areál VUT v Brně – Fotky Google

Co je u nás nového

Starší Aktuality

Přidej se k nám!

Chceš zažít spoustu zábavy, naučit se něco nového, zasportovat si a hlavně poznat nové kamarády? Je ti mezi 3 až 18 roky? Pokud si na obě otázky...

pokračovat ve čtení