Orientační běh
8. 10. 2022

Bližší informace

V sobotu 8. října 2022 se konal v Brně-Bohunicích Orientační běh. Slibované hezké počasí se za celé dopoledne neukázalo, ale to nezabránilo závodníkům předvést na 2 km trati skvělé výkony.

První na trať vyběhly hlídky dorostenců a dorostenek. Na stanovištích je čekala např. střelba ze vzduchovky, první pomoc, optická signalizace, přeskok přes vodní příkop a další. V této kategorii mezi s sebou bojovalo celkem 5 hlídek. A komu se v celkovém součtu podařilo umístit na stupních vítězů?

1. Chrlice + Holásky

2. Slatina

3. Vinohrady

Jako další na trať vyběhli starší žáci. Ti museli dokázat své schopnosti a vědomosti při střelbě ze vzduchovky, základech topografie, v uzlování, první pomoci, požární ochraně a překonání překážky. Celkem v této kategorii mezi sebou bojovalo 9 hlídek o co nejlepší umístění. Nakonec se mezi první 3 dostaly tyto hlídky:

1. Vinohrady 1

2. Vinohrady 2

3. Chrlice

Poslední na trať vyběhli ti nejmladší. Ti své síly porovnali na již výše uvedených stanovištích a ve veliké konkurenci 16 hlídek každá chyba mohla znamenat odsun ze stupně vítězů. Nejméně chyb a zároveň nejrychlejší čas na trati předvedly tyto hlídky mladších žáků:

1. Královo Pole 1

2. Vinohrady 2

3. Chrlice 2

Všem vítězům gratulujeme a děkujeme i všem sborům, které se této soutěže zúčastnily.

Dále bychom rádi poděkovali rozhodčím, technické četě a všem, kteří se podíleli na zabezpečení celé soutěže.

Co je u nás nového

Starší Aktuality

Přidej se k nám!

Chceš zažít spoustu zábavy, naučit se něco nového, zasportovat si a hlavně poznat nové kamarády? Je ti mezi 3 až 18 roky? Pokud si na obě otázky...

pokračovat ve čtení