Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nová pravidla pro vyznamenání - jasně a přehledně

30. 6. 2015

Od 1. ledna 2014 vešel v platnost nový statut vyznamenání Sdružení Hasičů Čech, Moravy a Slezska (SH ČMS). Nový status přináší řadu důležitých novinek. Nejedná se sice o žádné převratné změny, spíše o ujasnění a zpřísnění původním znění, které je ale přesto potřeba znát.

 

Chcete-li navrhnou někoho k udělení vyznamenání využijte tento formulář: Návrh na udělení vyznamenání (je možno jej stáhnout i na dh.cz 

 

Zde tedy přinášíme přehled nejdůležitějších změn:

Čestné uznání OSH - MSH  (ČU OSH): Nově je nutnou podmínkou předchozí udělení Čestného uznání SDH. Minimální doba mezi čestnými uznáními není stanovena.

Čestné uznání KSH  (ČU KSH): Nově je nutné nejprve získat všechna ocenění na úrovni OSH, tj. Čestné uznání OSH, medaili Za příkladnou práci i medaili Za zásluhy.

Čestné uznání SH ČMS (ČU SH ČMS): Nově je nutné nejprve získat všechna ocenění na úrovni OSH a KSH, tj. medaili sv. Floriána a nižší.

Medaile Za příkladnou práci: Nově se zavádí podmínka dosažení věku 28 let. Navíc musí uplynout 5 let od prvního udělení ČU OSH.

Medaile sv. Floriána: Alespoň 1 rok od udělení ČU KSH.

Medaile Za mimořádné zásluhy: Alespoň 1 rok od udělení ČU SH ČMS.

Medaile Za věrnost: Nově až po dovršení 15 let věku.

Medaile Za zásluhy o výchovu: Nově je nutnou podmínkou předchozí udělení medaile Za příkladnou práci.

Řád sv. Floriána: Je nutné nejprve získat všechna předchozí vyznamenání, navíc je novou podmínkou nejméně 30 let členství a dosažení věku 50 let.

Titul Zasloužilý hasič: Podmínkou je 40 let členství (dříve bylo 35 let) a dovršení 65 let věku (dříve bylo 60 let).

Zde schéma, které jasně popisuje nová pravidla pro udělování vyznamenání hasičům-jednotlivcům.

 

Použito z webu OSH Praha - východ