Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zápis z jednání VV OSH Brno-město, Za divadlem 2, Brno, 13. 6. 2013

10. 12. 2013

 Zápis z jednání VV OSH Brno-město, Za divadlem 2, Brno, 13. 6. 2013

 

1.       Jednání zahájil br. starosta OSH Jaroslav Schulz, přivítal přítomné a informoval o odstoupení br. Drahoslava Jarky z funkce vedoucí OORP z důvodů zhoršení zdravotního stavu. Náhradu na jeho pozici budeme hledat na dalších jednáních VV OSH.

Člen VV OSH br. Milan Miksa informoval o svém vytížení a zažádal o své uvolnění z funkce. 

Informovat se o stavu členky VV OSH Kateřiny Adamcové, která se dlouhodobě nezúčastňuje zasedání, zda bude členem i nadále.

2.       Br. Vedoucí OORM Jiří Složil informoval o Okresním kole hry Plamen, konalo se dne 25. 5. 2013 v Brně Pisárkách na Stadionu UO. V kategorii mladší se zúčastnilo celkem osm družstev,(1. Královo pole, 2. Bohunice, 3. Útěchov). V kategorii starší se zúčastnilo celoroční činnosti deset družstev (1. Bohunice, 2. Útěchov, 3. Královo Pole). Na krajské kolo postupují ve Slavkově 8. 6. SDH Bohunice.

Samostatné okresní kolo soutěže dorostu se pro nedostatek soutěžících nekonalo. Na společném okresním kole dorostu v Tučapech (OSH Vyškov) se zúčastnilo družstvo z SDH Královo Pole a jednotlivci z SDH Jundrov a SDH Vinohrady. Na krajské kolo postoupili všichni.

OORM Brno-město rozhodla na svém jednání dne 12. 6. 2013 o tom, že prostředky z dotace MŠMT pro SDH, použije OSH k nákupu překážek a soutěžního materiálu pro okresní kola.

VV OSH bere na vědomí.

3.       VV OSH pověřuje s. Zdeňku Jandovou provedením inventarizace soutěžního materiálu vlastněného OSH, uskladněného u jednotlivých SDH (termín Červenec-srpen).

Br. starosta dále informoval o tom, v jakém stavu je založení podpisového práva pro Zdeňka Vyšinku.

Br. Zdeněk Vyšinka informoval o vytvoření plakety pro SDH Ořešín k výročí založení SDH. Ocenění předá br. starosta.

Br. Zdeněk Hanák navrhuje zasedání štábu soutěže Plamen a dorostu, za účelem vytvoření návrhu pro zlepšení pravidel plamene a zapracování námětu z letošního kola do dalších let.

Povodně – pomoci se zúčastnily členové sborů v Králově Poli, Obřanech a Holáskách.

 

Pozvánky na další zasedání budou rozeslány v září.

 

Zapsal Jiří Složil,