Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soutěž Vranov 2015

27. 10. 2015

Předáním pohárů a věcných cen skončil v sobotu 24. října ve Vranově XIX. ročník soutěže hasičské dovednosti „ O pohár starostky OSH Brno  -město“.

Soutěže se letos, zúčastnilo 12 družstev z brněnských SDH, z toho 1 družstvo žen.

Letošní ročník provázelo několik organizačních změn. Především byl start, cíl a zázemí soutěže přesunut do areálu AMK Zbrojovka Brno, čímž jsme získali odpovídající rovný prostor a hlavně odpovídající soc. zařízení. Další změnou byla činnost u stanoviště ZDRAVOTNÍ  PŘÍPRAVY, kde bodované úkony hodnotil zcela nezávislý počítač, takže bylo eliminováno subjektivní rozhodování  z minulých let.

A výsledky?

Zvítězili všichni, kteří se poprali s disciplínami na trati, protože si tím vyzkoušeli svoje znalosti a dovednosti, a také zjistili které vědomosti a znalosti bude třeba doplnit a procvičit.

Vzhledem k tomu, že všechny disciplíny soutěže simulují více či méně činnost hasičů při zásahu, mělo by být doplnění a procvičení chybějících znalostí nanejvýš potřebné.

Nicméně, podle získaných bodů zvítězilo v kategorii CAS družstvo z SDH Brno – Ořešín a v kategorii DA družstvo z SDH Brno - Bohunice. Tato družstva jsou také, do příštího ročníku, držitelé nových putovních  pohárů.

Pohár a titul „Nejdovednější družstvo“ získalo družstvo z SDH Brno- Ořešín, za nejmenší počet trestných bodů.   

Na závěr bych chtěl, jménem organizátorů, poděkovat všem soutěžícím za účast a „bojové nasazení“.  Poděkování patří i rozhodčím jednotlivých disciplín na trati a ostatním, kteří se zasloužili o hladký a bezproblémový průběh soutěže. Dále bych chtěl, jménem organizátorů, poděkovat i ZZS JmK, jmenovitě panu Mgr. Vladimíru Jaruškovi za půjčení a obsluhu RESUSCI ANNE.

Za OSH Brno – město:

Zdeněk Vyšinka

Vranov2015-výsledky